Ozonowanie pomieszczen
Ozonowanie pomieszczen | Wynajem ozonatorow pomieszczen | Usuwanie zapachow

Ozonowanie pomieszczeń, usuwanie zapachów
rozwiążemy Twój problem z drobnoustrojami i nieprzyjemnym zapachem

Odczuwasz dyskomfort z powodu nieprzyjemnego zapachu?
Na ścianach mieszkania pojawia się grzyb lub pleśń?
Chcesz oczyścić powietrze ze szkodliwych alergenów?

Ozonowanie pomieszczeń jest skutecznym sposobem na poprawienie właściwości klimatycznych w budynkach, motoryzacji, medycynie oraz przemyśle. Ozon jest silnym utleniaczem powszechnie stosowanym do dezynfekcji pomieszczeń, usuwania zanieczyszczeń chemicznych, uzdatniania wody lub jako odkażacz w przemyśle spożywczym. Szerokie zastosowanie ozonu potwierdza jego skuteczność jako sposobu na pozbycie się szkodliwych czynników występujących w powietrzu.

Czym jest ozon i jak powstaje?

Ozon to trójatomowy tlen w postaci gazowej. Ten silny utleniacz ma kolor niebieski i charakteryzuje się silnym, ostrym zapachem. Ozon jest w stanie niszczyć bakterie, wirusy i nieprzyjemne zapachy. Stosujemy ozonatory wytwarzające ozon metodą wyładowań koronowych.  Są to uniwersalne urządzenia, obsługujące zarówno małe pomieszczenia czy duże hale lub magazyny jak również wszelkie pojazdy wodne, lądowe i powietrzne. W celu zapewnienia odpowiednich parametrów pracy na dużych kubaturach stosujemy kilka ozonatorów pracujących równolegle.

W środowisku naturalnym gaz ten można spotkać głównie podczas burzy.  Ozon wyczuwalny jest wtedy jako charakterystyczny, świeży zapach. Najczęściej słyszy się o ozonie w kontekście warstwy ozonowej naszej planety. Chroni ona Ziemię przed szkodliwym wpływem promieni ultrafioletowych. Dzięki warstwie ozonowej możliwe jest życie na lądzie.

Jakie jest zastosowanie ozonatorów powietrza?

Ozon jest coraz chętniej i powszechniej używany w różnych dziedzinach życia na całym świecie. Również w Polsce ciągle przybywa zwolenników tej metody. Ozon najczęściej wykorzystywany jest do neutralizowania nieprzyjemnych zapachów, walki z alergenami takimi jak roztocza czy jako środek dezynfekujący i bakteriobójczy. Ozonowanie doskonale sprawdza się tam gdzie zawiodły inne tradycyjne metody dezynfekcji, na przykład ozon w postaci gazowej dociera do najbardziej niedostępnych miejsc, których nie można odkazić za pomocą innych środków. Ozon, jako bardzo silny środek dezynfekujący (50 razy skuteczniejszy od chloru), jest substancją, której zastosowanie jest niemal nieograniczone. Główne sposoby wykorzystania ozonu:

 • ozonowanie mieszkań, dezynfekcja siłowni, saun i innych pomieszczeń;
 • usuwanie roztoczy, bakterii i wirusów;
 • odświeżanie powietrza, usuwanie brzydkich zapachów (stęchlizna, pot, dym papierosowy, zapachy zwierzęce, rozlane mleko itp.);
 • odkażanie, odgrzybianie klimatyzacji samochodowej (usuwanie zarodników pleśni i grzybów, likwidacja brzydkich zapachów);
 • dezynfekcja, odświeżanie wnętrz ciężarówek, autobusów (usuwanie nieprzyjemnych zapachów, dymu papierosowego, potu);
 • odkażanie tapicerki, dywanów, pościeli, ubrań i innych przedmiotów (niszczy pasożyty, mole, bakterie, wirusy, roztocza, alergeny);
 • odgrzybianie łazienek, dezynfekcja lodówek, zamrażarek, klimatyzatorów;
 • dezynfekcja pomieszczeń dla zwierząt (budy, kojce, woliery, gołębniki).

Uwaga! Zapraszamy do współpracy firmy oraz przedstawicieli branży hotelarskiej.

 • darmowy dojazd w miejsce planowanego ozonowania;
 • rabaty cenowe uzależnione od rodzaju zlecenia;
 • nie wymagamy kaucji w przypadku wynajmu ozonatora.

Nie tylko ozonowanie. Osuszanie budynków Gdańsk.
Poza usługą ozonowania pomieszczeń pomagamy rozwiązać problem z wilgocią we wszelkich pomieszczeniach mieszkalnych (domy jednorodzinne, mieszkania), jak również gospodarczych (piwnice, garaże, pomieszczenia gospodarcze, hale przemysłowe, itp.). Nasze osuszacze powietrza pozwalają pozbyć się wilgoci technologicznej, która powstaje podczas prac remontowo – budowlanych oraz wilgoci wynikającej z zalania. Sprawne wysuszenie tynków, farby malarskiej, betonu pozwala na szybsze oddanie budynku do użytku lub przystąpienie do kolejnego etapu budowy. Wychodząc na przeciw potrzebom Klientów oferujemy również wynajem osuszaczy powietrza.

Dojeżdżamy pod wskazany adres. Ceny usługi ozonowania pomieszczeń ustalamy indywidualnie.
Obsługujemy całe województwo pomorskie, a w szczególności takie miasta i miejscowości jak: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Tczew, Wejherowo, Starogard Gdański, Rumia, Chojnice, Malbork, Kwidzyń, Lębork, Pruszcz Gdański, Kościerzyna, Reda i okolice.

Sprzedaż osuszaczy powietrza, odwilżaczy powietrza
Poza ozonowaniem pomieszczeń, wynajmem osuszaczy oraz osuszaniem budynków oferujemy sprzedaż odwilżaczy powietrza. Jako autoryzowany dystrybutor oferujemy wyłącznie nowe i sprawdzone osuszacze renomowanych firm. Zapewniamy obsługę gwarancyjną oraz zapewniamy serwis urządzeń osuszających.
Adres sklepu z osuszaczami www.odwilzaczpowietrza.pl

Zastosowanie naszych generatorów ozonu: